Наслідки підриву Каховської ГЕС: фахівці назвали головну загрозу (відео)

7 сентября 2023 г. в 20:00

no video parsed

Однією з головних загроз після ліквідації наслідків підриву російськими агресорами Каховської дамби є відсутність чистої питної води.

Фахівці Центру громадського здоров’я (ЦГЗ) Міністерства охорони здоров’я України повідомили, що завершено ліквідацію наслідків підриву Каховської дамби, який здійснили російські окупанти в червні. Про це повідомляє пресслужба ЦГЗ.

Головне, на що звертають увагу спеціалісти, — це те, що завдяки протиепідемічним заходам вдалося уникнути спалахів таких небезпечних інфекційних хвороб як холера. Проте досить важливо не втрачати пильності й обережно ставитися до будь-яких проявів, зазначив Богдан Красько, начальник відділу готовності й реагування на надзвичайні ситуації Центру, в ефірі телеканалу "Суспільне. Спротив".

"Основні ризики будуть пов’язані з доступністю населення до чистої питної води, зокрема в тих населених пунктах, де ще не повністю відновлено централізоване водопостачання, проводяться заходи з дезінфекції криниць. Тому всім радимо з особливою увагою ставитися до використання питної води в побуті", — наголосив фахівець.

Він порадив обов’язково звертатися до місцевих органів влади, органів контролю та профілактики хвороб, медичних закладів, якщо мешканці відчули неприємний присмак у воді або помітили, що вона змінила колір. Спеціалісти мають взяти проби та вжити заходів для очищення та поліпшення якості води.

"Одразу (після підриву. — Ред.) почався моніторинг факторів довкілля: тобто це дослідження питної води як централізованих мереж, децентралізованих мереж водопостачання, зокрема приватних колодязів у людей. Також досліджували воду з альтернативних джерел водопостачання, досліджували проби ґрунту в тих місцях, де вже вода сходила, на токсикологічні та мікробіологічні показники. Проводили й заміри атмосферного повітря в тих областях, які постраждали внаслідок підриву дамби ГЕС", — розповів Красько.

Фахівці ЦГЗ зауважили, що було створено 97 груп оперативного реагування на біологічні, хімічні та радіаційні загрози, для населення була проведена роз’яснювальна кампанія, станом на 1 вересня роздано понад 237 тисяч знезаражувальних пігулок. Спеціалісти звернули увагу на те, що найгірші проби води спостерігалися в Миколаївській і Одеській областях, хоча зараз загалом показники поліпшилися.

"Якщо в перші дні після теракту за бактеріологічними показниками не відповідали понад 35% проб, то наразі в окремих точках цей показник становить до 10%", — зазначив керівник відділу ЦГЗ.

focus.ua

EXMO affiliate program